תיקון שטיחים פרסיים

שטיחים פרסיים

שטיחים בבית הם אחד הפריטים היותר מרכזיים והיותר נשחקים שקיימים בבית. במהלך השנים, השטיח סובל מנזקים מצטברים כתוצאה מדריכות מרובות על השטיח, אבק, כתמים, ריהוט שמונח עליו ועוד מגוון סיבות אשר מובילות לנזקים אשר הולכים ומצטברים על גבי השטיח ופוגעים באיכותו ובמראה שלו. בניגוד לשטיחים רגילים שעולה שאלה האם כדאי לבצע בהם תיקון שטיחים או להחליפם בשטיח חדש אשר יעלה פחות מהתיקון, כאשר מדברים על תיקון שטיחים פרסיים, שאלה זו כלל לא עולה וברוב המקרים מבצעים תיקון מידי שכן מדובר בשטיחי יוקרה בעלי ערך רב ועושים הכול על מנת לתקנם ולהשיבם לצורה התקנית שלהם.

תיקון שטיחים פרסיים

תיקון שטיחים פרסיים לא כשאר השטיחים

בניגוד לשטיחים רגילים שקונים בחנות ולא מפתחים כלפיהם איזשהו רגש, בשטיחים פרסיים המצב הוא שונה לחלוטין. לרוב, מדובר בשטיח אשר עבר מדור לדור, מדובר בשטיח מקורי אשר יוצר בעבודת יד ומכאן ישנו קשר סנטימנטלי לשטיח. כאשר נוצר נזק ולו הקטן ביותר לשטיח, מיד חובה לפעול למען תיקון שטיחים פרסיים אשר מבוצע באמצעות מומחה לתחום במטרה לתקנו בצורה איכותית ומקצועית ומבלי לגרום לנזקים כתוצאה מעבודה לקויה.

לרוב מומחה תיקון שטיחים הוא גם מבצע ריפוד לספות, וכן תיקון ספות מעור, תיקון קרעים לספות מבד, ושאר מוצרים העשויים מבד, כמו ריפוד לכיסאות, וריפוד לכורסאות. כאשר עובדים עם שטיחים פרסיים, יש צורך להכיר את ההיסטוריה של השטיח, כיצד הוא מיוצר וכיצד מטפלים בו ורק כך נדע לתקנו ברמה הגבוהה ביותר ולכן כאשר אתם פונים אל איש מקצוע בנוגע לביצוע תיקון שטיחים פרסיים, תוודאו כי הוא מומחה בתחום שטיחים פרסיים וכך תוכלו להיות בטוחים שהסיכוי לגרימת נזקים יהיה נמוך מאוד.

שטיחים פרסיים

תחזוקה מונעת נזק

שטיחים פרסיים הינם שטיחים יוקרתיים ומאוד עדינים ועל כן דרושה תחזוקה שוטפת על מנת למנוע נזקים כמה שניתן. ישנם כמה פעולות שכדאי לעשות במטרה לצמצם את הסיכוי לנזקים לשטיח פרסי והם:

ניקוי שבועי – אחד הדברים היותר חשובים הנוגעים לשטיחים פרסיים, הוא שהם מאוד עדינים וכאשר מצטברים לכלוך ואבק על גבי השטיח לאורך זמן מבלי לנקות את השטיח, זה עלול להוביל לבלאי ולגרימת נזקים אשר יחייבו טיפול ותיקון מידי על מנת שלא יוצרו נזקים קשים יותר שיהיה מאוד קשה לתקנם. חובה לפחות פעם בשבוע לנקות את השטיח הכולל שאיבת אבק ושימוש בתכשירים את ייעודיים לשטיחים פרסיים ואשר ישמרו על הברק ואיכות הבד לאורך זמן. כאשר נזלזל בשטיח ולא נבצע ניקוי בסיסי, לא ירחק יום ונאלץ לבצע תיקון שטיחים פרסיים לצורך תיקון נזקים.

הפחתת הנחת ריהוט על השטיח – העדיפות היא לא להניח ריהוט רב על גבי השטיח פרסי שכן מדובר בשטיח מאוד עדין ועלול להיווצר קרעים, חורים, היפרדות חוטים ועוד מגוון נזקים אשר יחייבו תיקון שטיחים פרסיים באופן מידי במטרה למנוע נזקים קשים יותר שיהיה מאוד קשה לתקנם ברמה מקצועית גבוהה.

ניקוי יסודי – מידי חצי שנה, מומלץ מאוד לשלוח את השטיח פרסי לניקוי יסודי אצל מומחה לניקוי שטיחים פרסיים וזאת במטרה להסיר ממנו כל אבק, לכלוך וכתמים אשר הצטברו עליו וכבר אינם ניתנים להסרה ביתית. ניקוי יסודי באמצעות חומרים מקצועיים המותאמים לשטיחים פרסיים, יעזור לשמור על השטיח לאורך זמן ולהחזיר לו את מה שהוא צריך על מנת שיהיה עמיד לשנים רבות.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

חיפוש מהיר באתר
השאירו פרטים
לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית
מה חדש אצלנו באתר?
מעבר לווטסאפ
1
זקוקים לייעוץ?
היי,
מעוניינים לקבל מידע נוסף?
Call Now Button